مشخصات الکتروموتور بارلی (BARELY)

الکتروموتور القایی تک فاز بارلی (BARELY) به منظور استفاده در انواع بالابر ساختمانی تکفاز و بتونیر 300 لیتری مناسب می باشد. الکتروموتور اصلی ترین و گران قیمت ترین بخش در ابزار برقی است. دنیای طراحی و ساخت موتور جذاب و بی حد و مرز است. اما در بالابر ساختمانی تک فاز 350 کیلوگرمی و بتونیر برقی 300 لیتری ، الکتروموتور تک فاز با قدرت 3 اسب بخار و سرعت 1400 دور در دقیقه به دلیل قدرت کافی ، قیمت اقتصادی و هزینه های سرویس و نگهداری اندک بسیار مورد اقبال قرار گرفته اند. یکی از انواع موتور های مناسب به منظور استفاده در ابزار ساختمانی موتور تک فاز بارلی با قدرت 3 اسب بخار و سرعت 1400 دور در دقیقه یک انتخاب مطلوب است که از مواد اولیه عالی ساخته شده ، ظاهری زیبا،لرزش کم و نویز پایین دارد.اگر علاقه مند باشید می توانید در بررسی پلاک و مشخصات این الکتروموتور با کیفیت ما را همراهی نمایید. همانطور که در تصویر پلاک این موتور مشاهده می کنیم بعد از نام BARELY MOTOR باکلمات single phase(تک فاز) و induction motor(موتور القایی) مواجه می شویم. موتور در دو دسته بندی کلی تک فاز و سه فاز طراحی می شود. موتور تک فاز با برق متناوب شهری راه اندازی می شود موتور هایی که زیر 4 اسب بخار قدرت دارند می توانند به صورت تک فاز طراحی شوند.موتور های تک فاز تنها یک پیچه دارد و با یک منبع AC تغذیه می شود.

پلاک الکتروموتور بارلی
پلاک الکتروموتور بارلی تک فاز 3 اسب بخار

منظور از موتور القایی اینست که شفت خروجی الکتروموتور نیروی چرخش خود را از القای الکترومغناطیسی سیم پیچ ها(استاتور) بر روی قسمت چرخنده (روتور) به دست آورده است.الکتروموتور های القایی تک فاز همگی دارای روتور قفس سنجابی هستند و خود راه انداز نیستند.به این معنا که در لحظه شروع روتور حرکت نوسانی دارد و وجود یک محرک نیاز است.

CE و I.E.C

در گوشه سمت راست و بالای پلاک به نماد CE و استاندارد I.E.C.00034-1 می رسیم. CE مخفف عبارت Community European به معنای اتحادیه اروپاست. وجود این نماد بر روی پلاک الکتروموتور بارلی به معنای اینست که محصول با قوانین و مشخصات تعریف شده اتحادیه اروپا تطابق دارد. I.E.C نماد کمیسیون بین المللی الکترونیک (international electrotechnical commission)است که استاندارد گذاری تولیدات الکترونیکی یکی از اقدامات این کمیسیون است. عدد 1-34 شماره استاندارد ساخت موتور تکفاز القایی است که الکتروموتور بارلی با آن تطابق دارد.

الکرتوموتور تک فاز 3اسب  بارلی از نمای بالا

Type: YC112M-4

TYPEکدی است که برای کارخانه سازنده تعریف شده است و شما بر اساس آن می توانبد به کاتالوگ و یا اطلاعات بیشتر در رابطه با موتور دسترسی پیدا کنید.این کد استاندارد تعریف شده ای ندارد.(یا لااقل در زمان تهیه این مطلب به آن دسترسی پیدا نشد). بر اساس جستجو ها مدل YC112M-4 مربوط به سری YC از الکتروموتور بارلی است که مجهز به سیستم خنک کننده محصور شده است.این فناوری با عنوان Tottally enclosed fan cooled و یا به طور مختصر (TEFC) شناخته می شود.طول موتور 112 سانتی متر و استاتور موتور 4 قطبی است.

نمای پشت الکتروموتور بارلی 3 اسب بخار 1400 دور در دقیقه

مشخصات برق ورودی

موتور الکتریکی تک فاز بارلی با برق 220 ولت و با فرکانس 50 هرتز تغذیه می شود.حداکثر جریان مجاز عبوری از سیم پیچ ها 17.8 آمپر است. اگر موتور به درستی تغذیه شود و با افت ولتاژ و تغییر فرکانس مواجه نباشد در خروجی بالاترین راندمان را خواهد داشت. سرعت خروجی به تعداد قطب های موتور و فرکانس تغذیه بستگی دارد. در الکتروموتور تک فاز بارلی سرعت نامی شفت خروجی 1400 دور در دقیقه تخمین زده شده است.از لحظه استارت تا وقتی موتور به حداکثر دور خود برسد بین 2 تا 3 ثانیه زمان نیاز است.

الکتروموتور بارلی

IP:55

بعد نوبت به IP ضریب حفاظت موتور در مقابل نفوذ اجسام جامد و نفوذ آب می رسد.ضریب حفاظت حتما با دو عدد نشان داده می شود. عدد اول مربوط به حفاظت در مقابل اجسام جامد و عدد دوم مربوط به حفاظت در مقابل آب است. IP در موتور بارلی 54 است.و این به معنای محافظت در سطوح بالاست. به این معنا که برای اجسام با ابعاد زیاد (مثل دست و سایر اجسام سخت )غیر قابل نفوذ است و گرد و غبار به سختی می تواند به داخل آن نفوذ کند و میزان نفوذ در حدی نیست که به عملکرد اصلی موتور لطمه وارد شود. و عدد 4 به این معناست که بارش آب در تمامی جهات در مدت زمان کوتاه بر روی عملکرد موتور تاثیر مخرب ندارد. البته باید دقت داشت که این به معنای این نیست که امکان غوطه ور کردن موتور در آب وجود دارد.در مورد ابزار ساختمانی که در محیط های باز استفاده می شوند بالا بودن درجه حفاظت اهمیت زیادی دارد.

cos 75

در دنیای موتور های AC بهره وری روز به روز اهمیت بیشتری پیدا می کند. موتور الکتریکی در ولتاژ نام خود نسبتی مشخص از انرژی دریافتی را به نیروی مکانیکی تبدیل می کند. هر چقدر این میزان بیشتر باشد هزینه ها و اتلاف انرژی کمتر صورت گرفته است. یکی از شاخص هایی که میزان بازده را مشخص می کند و بر روی پلاک حک می شود COS است. کسینوس فی عددی است کوچکتر از 1 و با بازده موتور رابطه مستقیم دارد.هرچه این عدد به یک نزدیک تر باشد کیفیت ساخت موتور بالاتراست. برای تعیین این پارامتر از میان تعداد زیادی موتور موتور معدل گیری می شود. پس ممکن است بازده موتور شما کمی بیشتر و یا کمی کمتر باشد. به همین دلیل توصیه می شود در بالابر ساختمانی و یا بتونیر 300 لیتری کمترین حد ممکن بار بر روی موتور قرار بگیرد. برای بالابر ساختمانی 200 کیلوگرم و در بتونیر استفاده از 250 لیتر از حجم دیگ معمول است.

INS.CL F

دمای محیط بر عملکرد، طول عمر و راندمان موتور بسیار تاثیر گذار است.وجود سیستم تهویه مناسب و شیار های روی بدنه موتور به کاهش دمای داخلی آن کمک می کند. INS.CL مخفف عبارت INSULATION CLASS به معنای کلاس عایقی است. کلاس عایقی در چهار سطح شامل A،B،F،H است. این کلاس عایقی نشان می دهد ظرفیت تحمل بندی سیم پیچ ها و ساختار داخلی موتور چقدر است. کلاس عایقی F بیان می کند اگر حداکثر دمای محیط 40 درجه سانتی گراد باشد عایق ها تا 105 درجه افزایش دما را تحمل می کنند.در کلاس F fi به اندازه 10 درجه بازه حرارتی مجاز در نظر گرفته می شود که در مجموع می شود 155 درجه.افزایش یک درجه دمای بیشتر سیم پیچ ها از مقدار 155 درجه طول عمر موتور را نصف می کند. مقدار وزن الکتروموتور های چینی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. وزن 48 کیلوگرم نشان از کیفیت سیم پیچ و الکتروموتور دارد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص قیمت و یا خرید الکتروموتور تک فاز 3 اسب 1400 دور بارلی بر روی دکمه زیر کلیک نمایید