بتونیر که با نام میکسر بتن نیز شناخته می شود به منظور مخلوط کردن مصالح ساختمانی و آماده سازی بتن در حجم های کم به کار می رود. در انتخاب بتونیر باید به حجم دیگ، ضخامت آن و کیفیت جوشکاری ، مشخصات الکتروموتور و گیربکس حلزونی و مکانیزم گردش دیگ دقت کافی داشته باشیم. ویژگیهای بتونیر سهند مدل 1322

  • بتونیر برقی از نوع دنده کمر
  • حجم دیگ 300 لیتر
  • ضخامت ورق دیگ 3 میلیمتر
  • دارای دو چرخ پیکانی
  • الکتروموتور تک فاز موتوژن
  • توان الکتروموتور 2.2 کیلووات
  • قدرت الکتروموتور 3 اسب بخار
  • سرعت الکتروموتور 1400 دور در دقیقه
  • گیربکس حلزونی بهکار اصفهان
  • VF86 با ضریب تبدیل 48 به 1

دیگ (جام) بتونیر سهند مدل 1322

دیگ با ظرفیت 300 لیتر و ورق 3 میلیمتر

در انتخاب بتونیر قدم اول انتخاب حجم دیگ است.حجم دیگ بارگیری در بتونیر تعیین کننده طراحی شاسی ، نیروی محرک و سایراجزاست . حجم دیگ در بتونیر سهند مدل 1322 در حدود 300 لیتر است.بتونیر با حجم دیگ 300 لیتر می تواند از الکتروموتور تک فاز و یا از موتور بنزینی استفاده کند.
اگر چه در زمان تهیه بتن تنها امکان استفاده از 70 درصد ظرفیت حجم دیگ وجود دارد.زیرا اگر دیگ کاملا پر باشد عملیات بتن سازی به خوبی انجام نمی شودو بر الکتروموتور و شاسی فشار وارد می شود و امکان بر هم خوردن تعادل و خارج شدن بتن از درون دیگ وجود دارد.اما با این حال بتونیر ها بر اساس حجم خالی دیگ طبقه بندی می شوند.
جنس و استحکام ورقه دیگ از نکات مهم در انتخاب بتونیر است. به دلیل بالا بودن قیمت فولاد ضد سایش ، دیگ میکسر بتن در ایران از ورق فولاد نرمه ساخته می شود به همین دلیل با بالابردن ضخامت ورق سعی می شود از سوراخ شدن دیگ بر اثر برخورد با مصالح سایشی جلوگیری شود. بهتر است ضخامت ورق دیگ بیشتر از 2 میلیمتر باشد. در تولید شاسی بتونیر سهند از ورق با ضخامت 3 میلیمتر استفاده می شود.

شاسی بتونیر سهند مدل 1322

شاسی مستحکم چرخدار و دنده کمر

بتونیر به دلیل قابلیت جابجایی آن بسیار محبوب می باشد و یکی از ابزارهای ضروری در ساخت و سازها محسوب می شود. به دلیل جابجایی مکرر بتونیر بخش عمده ای از کیفیت بتونیر به شاسی آن وابسته است. در شاسی بتونیر سهند سعی شده ارتفاع استراکچر کمی کوتاه تر باشد . به این ترتیب دسترسی کاربر در زمان بارگیری و تخلیه مصالح آسان تر خواهد بود و حفظ تعادل دیگ ضمن چرخش بیشتر است. بلبرینگ ها و سایر قطعات شاسی سهند نو و دسته اول هستند، جوشکاری بین قطعات با دقت و کیفیت بالا انجام می شود و وجود دو چرخ امکان جابجایی آسان آن را فراهم آورده است.
مکانیزم انتقال نیروی موتور به دیگ از طریق دندانه هایی است که به دور دیگ تعبیه شده است. نوع دیگری با نام دنده زیر هم در بازار موجود است .در نوع دنده زیر دندانه ها در زیر دیگ قرار می گیرند و فشار بیشتری را متحمل می شوند به همین دلیل جنس دندانه ها را فولاد انتخاب می کنند که به لحاظ اقتصادی صرفه نداشته و هزینه های سرویس و نگهداری بتونیر را هم افزایش می دهد.اما در شاسی دنده کمر اگر چه ضمن کار با صدای بیشتری مواجه هستیم اما با توجه به فشار کمتری که بر روی دنده هاست می توانیم دنده ها را چدنی بسازیم. در شاسی بتونیر سهند، دندانه های دور کمر از چدن نشکن ساخته می شود که در برابر سایش مقاومت بالایی دارد.

الکتروموتور بتونیر سهند مدل 1322

موتوژن تکفاز ساخت تبریز

در میان انواع بتونیر 300 لیتری برقی تکفاز که با موتور های ایرانی و چینی کار می کنند، دینام های ایرانی به دلیل جریان راه اندازی پایین محبوبیت و کاربرد بیشتری دارند. الکتروموتور تک فاز موتوژن با قدرت 3 اسب بخارف توان 2.2 کیلو وات و سرعت 1400 دور در دقیقه ساخت تبریز با جریان راه اندازی 13.5 آمپر و بازده 78 درصد در مواردی که محدودیت جریان راه اندازی داریم ویا فاصله پریز برق تا بتونیر زیاد است و در مسیر با افت ولتاژ مواجه هستیم، بهترین گزینه برای انتخاب است.

گیربکس بتونیر سهند مدل 1322

گیربکس حلزونی VF86 بهکار اصفهان

بر روی بتونیر سهند مدل 1322، گیربکس حلزونی VF86 بهکار ساخت اصفهان نصب شده است. گیربکس حلزونی بهکار اصفهان با ضریب تبدیل 48 به 1 ، پوسته آلومینیومی و دندانه هایی از آلیاژ برنز که به دلیل رنگ آن به دنده برنجی شناخته می شود، می تواند یک انتخاب قابل اعتماد بر روی بتونیر های دنده کمر باشد. اهمیت کیفیت دندانه ها در زیر بار مشخص می شود . گیربکس هایی با دندانه های چدنی به سرعت خورد می شوند و تحمل فشار دیگ را ندارند. نکته دیگر اینکه در زمان خرید بتونیر باید به نو بودن گیربکس توجه داشت و تنها راه تشخیص این مسئله باز کردن قاب گیربکس و چک کردن دندانه هاست. دندانه گیربکس نو دچار ساییدگی و زدگی نیست.

گیربکس حلزونی VF86 بهکار ساخت اصفهان

به منظور کسب اطلاعات بیشتر در خصوص قیمت بتونیر 300 لیتری سهند مدل1322 می توانید بر روی دکمه زیر کلیک نمایید.