بتونیر که اصطلاحا به آن میکسر بتن نیز می گویند در واقع ابزار مخلوط کردن و همگن کردن مصالح تشکیل دهنده بتن می باشد. بتونیرها بر اساس میزان ظرفیت دیگ بتن،نوع موتور،مکانیزم های انتقال نیروی موتور به دیگ طبقه بندی می شوند. بتونیر سهند مجموعه ای از مخلوط کن های بتن با ظرفیت دیگ 300 لیتر،الکتروموتور تکفاز 3 اسب و شاسی درجه یک سهند دارد. بتونیر سهند مدل 1122 یک نمونه مقرون به صرفه با الکتروموتور چینی است که در ادامه آن را مورد بررسی قرار می دهیم.

 • ضخامت ورق دیگ 3 میلیمتر
 • دنده کمر
 • دارای دو چرخ پیکانی
 • الکتروموتور تک فاز چینی48 کیلویی
 • توان الکتروموتور 2.2 کیلووات
 • قدرت الکتروموتور 3 اسب بخار
 • سرعت الکتروموتور 1400 دور در دقیقه
 • گیربکس حلزونی بهکار ساخت اصفهان
 • ضریب تبدیل گیربکس 48 به 1
 • دنده های آلیاژ برنز معروف به دنده برنجی

شاسی و دیگ بتونیر سهند مدل 1122

شاسی چرخدار درجه یک و دیگ با ورق 3 میلیمتر

جنس دیگ بتونیر باید فولاد ضد سایش باشد اما در ایران به ناچار از فولاد معمولی نرمه ساخته می شودو همین امر موضوع اهمیت ضخامت ورق به کار رفته در دیگ بتونیر است. ورق هایی که ضخامتی کمتر از 2.5 دارند هرچند به لحاظ اقتصادی ارزان تر هستند اما در مجموع توصیه نمی شود زیرا به سرعت دچار سوراخ و نشتی می شوند. دیگ در بتونیر سهند مدل 1122 از ورق فولادی با ضخامت 3 میلیمتر ساخته شده است.
در مقدمه اشاره شد بتونیر ها بر اساس نوع انتقال نیروی موتور به دیگ طبقه بندی متفاوتی دارند.اگر دنده زیر دیگ قرار بگیرد صدای کمتری تولید می کند اما باید جنس دنده ها فولادی باشد تا بتواند فشار دیگ و بتن را تحمل کند و این یعنی قیمت بالاتر و سرویس و نگهداری سخت تر. در بتونیر دنده کمراین دنده ها را می توان از چدن ساخت. در شاسی دنده کمر سهند دنده ها از آلیاژ چدن نشکن و با کیفیت بالا ساخته شده است.
علاوه بر کیفیت دندانه های دیگ، استحکام و قدرت شاسی در انتخاب یتونیر اهمیت ویزه ای دارد زیرا شاسی علاوه بر تحمل وزن دیگ بتن و حفظ تعادل باید تحمل فشار های در حین جابجایی را داشته باشد و جوشکاری ها آسیب نبیند.در شاسی سهند علاوه بر اینکه پایه ها کوتاه تر شده اند تا کاربر در زمان بارگیری و تخلیه دسترسی آسان تری داشته باشد دو چرخ به منظور کاهش فشار ها در زمان جابجایی تعبیه شده است.

الکتروموتور بتونیر سهند مدل 1122

الکتروموتور چینی RMP LION

مهم ترین و اولین فاکتور در انتخاب بتونیر ظرفیت بارگیری دیگ و بعد از آن نیروی به حرکت در آوردن دیگ است.اگر به برق شهری دسترسی داشته باشید انتخاب الکتروموتور تکفاز با قدرت 3 اسب بخار و توان 2.2 کیلو وات و سرعت 1400 دور در دقیقه به منظور به حرکت در آوردن دیگ بتونیر با ظرفیت 300 لیتر کافی است. الکتروموتور های چینی با قیمت اقتصادی خود در بازار مشتریان خود را یافته اند. آنچه در انتخاب دینام چینی اهمیت پیدا کرده است وزن آن است. الکتروموتور های چینی 48 کیلویی اگر چه قیمت بیشتری دارد اما به لحاظ مقدار و کیفیت سیم بندی حداقل انتظارات رو بر آورده می سازد. اگر محل کار شما تا منبع برق فاصله زیادی دارد و بتونیر در زمان روشن شدن به مشکل بر می خورد به سراغ الکتروموتور های ایرانی بروید.

الکتروموتورمناسب بتونیر ساخت چین تکفاز

گیربکس بتونیر سهند مدل 1122

گیربکس حلزونی بهکار اصفهان

مکانیز تغییر وضعیت بتونیر سهند مدل 1122 در زمان بارگیری، فرمان گیربکسی است.به این ترتیب که با چرخش فرمان کوپل شده به گیربکس حلزونی دهانه دیگ به منظور بارگیری و یا تخلیه در دسترس قرار می گیرد.کیفیت گیربکس در زیر بار مشخص می شود. گیربکس هایی که دندانه هایی از جنس چدن دارند زیر بار خورد می شوند و ناچار به تعویض گیربکس می شویم. در بتونیر سهند مدل 1122 از گیربکس حلزونی VF86 بهکار ساخت اصفهان استفاده می شود که دارای دندانه های ضد سایش از آلیاژ برنز است که آلیاژ برنز به دلیل شباهت رنگی در بازار به برنجی نیز معروف است.
به طور کلی در زمان خرید علاوه بر اینکه باید دقت داشت جنس دندانه های گیربکس چدنی نباشد باید گیربکس را به لحاظ نو بودن و ساییدگی نداشتن دندانه ها چک کنیم.

گیربکس حلزونی بهکار مناسب بتونیر دنده کمر و فرمان
جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص قیمت بتونیر 300 لیتری سهند مدل 1122 و سفارش خرید می توانید بر روی دکمه زیر کلیک نمایید.