نحوه آماده سازی بالابر ساختمانی

پس از آنکه بالابر مناسب کار خود را انتخاب کردید و اجزای آن را تهیه نمودید نوبت به اتصال و مونتاژ آن می شود. برای اینکار ابتدا پایه ها ، ریل و کالسکه را به محل مد نظر خود جهت نصب ببرید.

مرحله اول آماده سازی پایه ها و ریل
در این مرحله اول پایه ها را با توجه به ابعاد تصویر نمونه نهایی در 194 سانتیمتری یکدیگر قرار می دهیم. سپس ریل را به نحوی در داخل پایه ها قرار می دهیم که سر بسته آن به سمت لبه پشت بام و محل انتقال بار قرار بگیرد. پس از نصب ریل ، استراکچر آماده برگرداندن است.

مرحله دوم آماده سازی استراکچر جهت نصب کالسکه
پس از برگرداندن استراکچر آن را در محل نهایی قرار می دهیم و پایه های آن را محکم می کنیم. مقدار وزن مصالحی که برای سنگین کردن بالابر استفاده می کنیم باید بیشتر از ظرفیت حمل بار بالابر باشد. به طور مثال برای بالابر با ظرفیت حمل 300 کیلوگرم حداقل از 4 کیسه 100 کیلویی استفاده شود بهتر است. در صورت امکان ابتدا بالابر جوش داده شده و سپس با وزنه سنگین شود. در وزن های بالاتر از 300 کیلوگرم استفاده وزنه و جوش همزمان الزامی است..

مرحله سوم قرار دادن کالسکه در درون ریل و محکم کردن آن
داخل کالسکه الکتروموتور ، گیربکس ، کلید و قرقره به همراه سیم بکسل قرار دارد. در روی کالسکه چهار بلبرینگ قرار دارد که به حرکت کالسکه بر روی ریل کمک می کند. کالسکه را از طرفی که قرقره به سمت لبه دیوار باشد و کلید به سمت کاربر داخل ساختمان باشد ، وارد ریل می کنیم. ابتدا از قرار گرفتن درست بلبرینگ ها درون ریل مطمئن می شویم و پس از اینکه تمام کالسکه به درستی در محل قرار گرفت ، انتهای ریل را با پیچ ، میلگرد یا خاموت می بندیم که از آن خارج نشود.

سوالات و نظرات خود را در زیر این مطلب با ما در میان بگذارید.
اگر این مطلب برای شما مفید بوده است مارا به دوستان خود معرفی کنید.

.

 

instagram.com/sahand.abzar
t.me/sahandabzar
021-33751000