موتورهای الکتریکی بر اساس پارامتر هایی همچون حرارت محیط، ساعات کار،شرایط و رفتار بار، محدودیت های نصب و بهره برداری انتخاب می شوند. الکتروموتور تک فاز تاپ ایتال ساخت چین با قدرت 3 اسب بخار و سرعت 1440 دور در دقیقه مناسب برای استفاده در ابزار های ساختمانی مانند بالابر ساختمانی تکفاز 350 کیلوگرمی، بتونیر 300 لیتری ، قیچی خم و برش میلگرد و . . . می باشد. کیفیت و قیمت ابزار ساختمانی تا حد زیادی به نوع الکتروموتور وابسته است. الکتروموتور تاپ ایتال یک دینام درجه 1 با کیفیت بالاست. موتور تاپ ایتال در تیپ MC طراحی شده است. بدنه آلومینیوم، لرزش و نویز پایین گشتاور راه انداز نسبتا بالا و امکان استارت Full load از ویژگی های آن است. اگر تمایل دارید اطلاعات بیشتری از موتور تکفاز تاپ ایتال داشته باشید با ما همراه باشید تا اطلاعات پلاک این موتور را یک به یک بررسی کنیم. چنانچه تمایل دارید از قیمت به روز الکتروموتور تک فاز تاپ ایتال مطلع شوید بر روی دکمه انتهای صفحه کلید نمایید.

پلاک موتورالقایی تک فاز تاپ ایتال

تک فاز( Single – Phase)

الکتروموتور با توجه به کاربرد اش در دو نوع تک فاز و سه فاز طراحی و تولید می شود. الکتروموتور تک فاز با جریان AC تک فاز راه اندازی می شود. ساختار داخلی این موتور ها ساده تر از الکتروموتور های سه فاز است و تنها یک سیم پیچ بر روی استاتورشان وجود دارد. مزیت موتور های تک فاز در دسترس بودن برق شهری، کم بودن قیمت موتور و هزینه های تعمیر و نگهداری پایین آن است.اغلب الکتروموتورهایی که قدرت کمتر از 4 اسب بخار دارد به صورت تک فاز طراحی می شود.

موتور القایی( Induction motor)

موتور القایی به موتوری گفته می شود که بخش متحرک موتور(روتور) نیروی خود را بر اثر القای الکترومغناطی به دست می آورد. در تمام الکتروموتور های القایی تک فاز قسمت متحرک موتور (روتور) از نوع قفس سنجابی است. الکتروموتور تک فاز القایی خود راه انداز نیست و نیاز به سیم پیچ و خازن راه انداز دارد.

CE و ISO 9001

نشان CE(به معنای مورد قبول اتحادیه اروپا) بر روی پلاک الکتروموتور تک فاز القایی تاپ ایتال نشان از ساخت دینام تاپ ایتال بر طبق استاندارد های مورد تایید در اتحادیه اروپاست. گواهی نامه ISO 9001 یک استاندارد بین المللی است که مجری و ناظر بر سیستم مدیریت کیفیت و تولید محصول است.اهمیت داشتن این نشان در اینست که تولید کننده محصول کیفیت کار خود را ثابت نگهداشته و در صورت عدم رضایت مشتری بهبود با ساز و کار مناسب بهبود می بخشد.

الکتروموتور تک فاز تاپ ایتال از نمای بالا

TYPE MC 112M-4

تیپ موتور استاندارد ثابتی ندارد و تولید کنندگان به صورت های مختلفی آن را نام گذاری می کنند. اما بدیهی است با مراجعه به کاتالوگ موتور با تیپ قید شده بر روی پلاک به اطلاعات کاملتری از ساختار و نحوه عملکرد موتور دست می یابید.مدل موتور تاپ لی در اینجا از سه بخش تشکیل شده است.MC و 112M و 4. MC تکنولوژی خاصی از موتورهاست که بدنه (یوغ) در آن آلومینیومی است و موتور قابلیت استارت زیر بار کامل را دارد.112M حاوی اطلاعات مربوط به ابعاد قالب الکتروموتور است.عدد 4 نشاندهنده تعداد قطب های این الکتروموتور است.

17.01 A

حداکثر جریان مجاز از سیم پیچ های موتور تاپ ایتال معادل 17.01 آمپر است.جریان راه اندازی 5 تا 9 برابر جریان مجاز سیم پیچ است. موتور باید ظرف مدت زمانی در حدود 2 ثانیه راه اندازی شود و به سرعت نامی خود برسد تا جریان مجاز از سیم پیچ ها عبور داده شود.

KW 2.2|V 230|Hz 50|3HP|1440 R.P.M

موتور الکتریکی با مصرف انرژی الکتریکی تولید انرژی مکانیکی به صورت گشتاور حرکتی می کند. اگر دمای محیط استاندارد باشد، ارتفاع محیط کاری بیشتر از 1000 متر نباشد و توان الکتریکی مصرفی موتور به درستی تامین شود یعنی افت ولتاژ و یا نوسان فرکانس نداشته باشیم موتور می تواند بالاترین حد بازدهی خود را داشته باشد. ولتاژ کاری استاندارد برای موتور تاپ ایتال 230 ولت و فرکانس کاری 50 هرتز تعریف شده است و به ازای 2.2 کیلو وات انرژی الکتریکی نیروی گشتاوری معادل 3 اسب بخار با سرعت شفت 1440 دور در دقیقه ایجاد می کند.

الکتروموتور تک فاز تاپ ایتال از نمای کنار

INS.CL F و IP 55

IP ویا ضریب حفاظت موتور یک عدد دو رقمی است که عدد اول مربوط به حفاظت در مقابل اجسام جامد و عدد دوم مربوط به حفاظت در مقابل آب است. IP در موتور تاپ ایتال 55 است.این سطح از حفاظت موتور الکتریکی تک فاز را در مقابل گستره وسیعی از مواد غیر قابل نفوذ می گرداند. عدد 5 اول به این معناست که اعداد جامد در حد گرد و غبار به سختی می تواند نفوذ کند و این نفوذ به عملکرد موتور لطمه نمی زند و عدد 5 دوم به این معناست که بارش آب در تمامی جهات در مدت زمان کوتاه بر روی عملکرد موتور تاثیر مخرب ندارد.بالابودن ضریب حفاظت در موتور ابزار ساختمانی که در محیط هایی سر پوشیده نیستند یک مزیت محسوب می شود
نوبت به کلاس عایقی در موتور القایی می رسد. INS.CL مخفف عبارت INSULATION CLASS به معنای کلاس عایقی است.در کلاس عایقی F اگر حداکثر دمای محیط 40 درجه سانتی گراد باشد عایق ها تا 105 درجه افزایش دما را تحمل می کنند.به اندازه 10 درجه بازه حرارتی مجاز در نظر می گیرند. که در مجموع می شود 155 درجه.پس دمای داغ ترین نقطه سیم پیچ الکتروموتور که با نام HOT SPOT شناخته می شود نباید به دمایی بیش از 155 درجه سانتی گراد برسد.

نمایش الکتروموتور تاپ ایتال از سمت پلاک موتور
جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص قیمت و یا خرید الکتروموتور تک فاز 3 اسب 1400 دور تاپ ایتال بر روی دکمه زیر کلیک نمایید